• Навчально-методичний відділ НЦАОМ ім. О.М. Макарова
  • +38(056) 713-58-35 /
Напрямки діяльності

Аерокосмічна освіта – це системна форма навчання та виховання дітей і молоді з метою зацікавленості здобувачів освіти до поглибленого вивчення космічного простору, передачі їм знань про космонавтику й авіацію, профорієнтація та підготовка фахівців для аерокосмічної галузі, обговорення перспектив подальшого освоєння та гуманного використання Космосу людством.

До навчального процесу залучені професори та доценти закладів вищої освіти, викладачі вищої категорії, провідні спеціалісти підприємств ракетно-космічної галузі, лектор вищої категорії тощо.

Кожен наш викладач прагне зацікавити здобувачів освіти предметом, який він викладає, адже це є запорукою подальшого успішного навчання.

За роки існування в НЦАОМ розроблена та успішно функціонує ефективна система безперервної аерокосмічної освіти «Школа – Вищий навчальний заклад – Підприємство».

Про високий рівень освіти, який набувається в аерокосмічній школі, свідчить те, що майже всі її випускники поступають до вишів. Навчально-методичний відділ НЦАОМ надає аерокосмічну освіту за наступними формами навчання:

  • Аерокосмічна школа;
  • Школа комп’ютерних та мережних технологій;
  • Гуртки аерокосмічного спрямування.

Аерокосмічна школа – це форма навчального процесу для здобувачів освіти,
де впроваджено три форми навчання:

  • очні аерокосмічні класи;
  • очні аерокосмічні класи з формою навчання у вихідні дні;
  • заочна аерокосмічна школа «Всесвіт».

В аерокосмічних класах з очною формою навчання вчаться здобувачі освіти зі шкіл міста Дніпра та Дніпропетровської області.

Програма аерокосмічних класів із формою навчання у вихідні дні розрахована на 3 роки, навчаються учні з 9 по 11 класи.

Для здобувачів освіти 10-11 класів проводяться підготовчі курси до ЗНО з математики, фізики, історії, української мови та літератури.

Навчання в заочній аерокосмічній школі «Всесвіт» (ЗАКШ) в деякій мірі відрізняється від очного. Учні, що успішно виконали вступне завдання з математики та фізики, зараховуються до заочної аерокосмічної школи, де головними предметами є ракетно-космічна техніка та механіка космічного польоту.

Учні ЗАКШ періодично отримують завдання у вигляді методичних посібників, де подається необхідний теоретичний матеріал, приводяться приклади рішення типових задач і задачі для самостійного рішення.

Окрім обов’язкових предметів учень обирає собі спеціалізацію за напрямами «Наукові дослідження в космосі», «Людина і Космос», «Історія ракетно-космічної техніки», за якими також отримує методичні посібники та виконує пошукову роботу з підготовкою реферату за одною із запропонованих тем.

Школа комп’ютерних та мережних технологій для учнів 6-11 класів – система освіти, основною метою якої є отримання базових або поглиблених навичок роботи на комп’ютері, вивчення основ сучасного програмування та веб-дизайну, комп’ютерної графіки, застосування учнями комп'ютерних та інформаційних технологій в освітній і науково-дослідній роботі. Учні школи беруть участь у різноманітних творчих та освітньо-наукових конкурсах, фестивалях та конференціях аерокосмічної спрямованості.

На базі НЦАОМ відкрито Мережну академію Cisco, що надає учням комплексне середовище навчання, яке дозволяє отримати знання щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій у сучасному цифровому світі.

Гуртки аерокосмічного спрямування (6-8 класи) працюють для здобувачів освіти шкіл міста, де учні отримують спеціалізовані та поглиблені знання з математики, фізики, астрономії, авіації, космонавтики та інших дисциплін:

  • Аматорська астрономія;
  • Цікава математика;
  • Юний фізик;
  • Віртуальний конструктор (на основі LEGO Digital Designer);
  • Основи робототехніки;
  • Комп'ютерна графіка;
  • Лабораторія ракетно-космічного моделювання (5-11 класи).

На базі НЦАОМ постійно функціонує Лабораторія ракетно-космічного моделювання, де постійно проводяться теоретичні, практичні заняття та майстер-класи, де здобувачі освіти 5-11 класів отримують поглиблені знання за окремими розділами фізики, хімії, математики, астрономії, креслення та інших дисциплін.

Окрім цього, юні конструктори навчаються практичним навичкам проектування, конструювання та виготовлення моделей і макетів ракетно-космічної техніки минулого, сьогодення та майбутнього, моделей-копій, спортивних моделей ракет та ракетопланів.

Займаючись космічним моделюванням і ракето-модельним спортом, наші вихованці беруть участь у міжнародних змаганнях та змаганнях з ракето-модельного спорту на кубок академіка М.К. Янгеля.

Найбільш здібні школярі-моделісти побували в багатьох країнах світу: Австралії, Японії, КНР, США, Польщі, Румунії, Туреччини, Південної Кореї, Словаччини, Словенії, Швейцарії, Казахстані та ін.

Наші партнери

Наші постійні партнери

Державне космічне агентство України
Державне космічне агентство України
Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля»
Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля»
Державне підприємство «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова»
Державне підприємство «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова»
Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара
Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»
Інжинірингова школа Noosphere
Інжинірингова школа Noosphere
ISPACE SCHOOL Приватна школа в Києві
ISPACE SCHOOL Приватна школа в Києві